OYUNUN ADI

bünyamin Ergün Ça, 03/02/2016 - 11:17 tarihinde yazdı

OYUNUN ADI
Yazar: Bünyamin Ergün
Türü: Tiyatro

İnsanoğlu, geçmişten ders çıkarmıyor. Geleceğiyse her ne kadar umut ve hayalle bezese de hiçbir şey daha iyiye gitmiyor. Birbirimizi bir hiç uğruna katlediyoruz. Dünyayı, tek yurdumuzu, daha güzel yarınlar ve bomboş hevesler uğruna yok ediyoruz. Nice peygamberler, düşünürler, sanatçılar, bilim insanları etrafımızı kuşatsa da "insan"a hürmet etmiyoruz.

Ötekileştirdiklerimiz, yaftaladıklarımız, nefretlerimiz hiç kimseyi bir yere taşımayacak, bunu da biliyoruz; ama yine de doğru bildiğimizi, iyilik ve güzellik adı altında dayatmaya devam ediyoruz.

Bilmiyoruz, öğrenmiyoruz, anlamıyoruz...

Bilmediğimiz, öğrenmediğimiz, anlamadığımız, katlettiğimiz, nefret ettiğimiz ve yok ettiğimiz için değil, iyi olamadığımız için mazlumuz.

* * *

OYUNUN ADI, 10 yılı aşkın süre önce, kendimi ve etrafımı tanımaya başladığım dönemlerde yazdığım ikinci eserim, ilk ve son tiyatro oyunum. İnsan'a dair yeteri kadar dramatik, trajedik ve komik.

Kenarda dura dura pas tuttu. Belki birilerine ilhâm olur, kim bilir?

Okuyucusuna ulaşması temennisiyle...

EPUB --> https://yadi.sk/i/QZcNh9rRoD6Hr
PDF ----> https://yadi.sk/i/W-aEzTRDoD6Pi

Not: Eser sahibi üne, şöhrete, paraya değil umuda ve hayale dair kaygılar taşımaktadır. Arzu edildiği gibi paylaşılabilir.

kategori: